Güvenli İnternet

Güvenli İnternet

 GÜVENLİ İNTERNET

22 Kasım 2011 itibari ile Güvenli İnternet hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Başvurularınızı internet siteleri üzerinden, çağrı merkezinden ve anlaşmalı Türksat Bayiliklerinden yapabilirsiniz.

Sizlere İnternetin olası zararlarından korunmak için Çocuk ve Aile Profili olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır. Ücretsizdir ve program kurulumu gerektirmez..

Güvenli İnternet Nedir ?

Kullanıcıları İnternetteki uygunsuz  içeriklerden ve zararlı sitelerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir. Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur. Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar. İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Profil Seçimi Nasıl Yapılır ?

Güvenli İnternet Hizmeti almak için İnternet Servis Sağlayıcınızın İnternet sitesi üzerinden işlem yapabilir ya da servis sağlayıcınıza telefon edebilirsiniz.

Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir ya da hizmet almayı bırakabilirsiniz.

Profillerde Hangi Seçenekler Var ?

Çocuk ve Aile iki farklı profilin isimleridir. Fakat aile veya çocuğun herhangi bir profili kullanması zorunlu değildir.
Anne babalar da çocuk profili kullanarak İnternetteki günlük işlerini halledebilirler.

Çocuk Profili : Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.

Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.

Aile Profili : Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar.
Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.

Açıklama :
"Güvenli internete abone olmak artık çok kolay. Tüp operatörlerden cep telefonunuza "ABONEAİLE HİZMETNO" "ABONEÇOCUK HİZMETNO" abone olmak istediğiniz profili ve hizmet numaranızı yazarak 5126`ya gönderin, Güvenli internet aboneliğinizi başlatın. Profil değişikliklerinizi online.turksat.com.tr adresinden yapabilirsiniz. Online şifre ve Destek İçin 4440126 nolu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. online.turksat.com.tr adresinden de güvenli internet aboneliğinizi başlatabilir veya sonlandırabilirisiniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin : http://www.guvenlinet.org/tr/

Online Başvuru İçin :  online.turksat.com.tr