Uydunet İnternet

 

 

Uydunet Nedir

hizmetler

Uydunet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir. Günümüzde Uydunet olarak bilinen  KabloTV şebekelerinin bant genişliği ve iki yönlü iletişimde altyapı üstünlüğüyle internet, data ve interaktif hizmetlerde de rakipsiz bir altyapıya sahiptir.

Uydunet fiber alt yapısı sayesinde 100 Mbps hız testlerinden başarılı sonuçlar vermektedir. İnterneti ışık hızında kullanabilmek için Docsis 3.0 modem kullanmanız tavsiye edilir.

Uydunete  erişim Kablo TV altyapısı üzerinden gerçekleştirildiği için, internet hızınız ve ping süreleriniz mesafe ya da kötü hava şartlarından etkilenmez. Fiber altyapıya sahip olmayan sistemler de mesafe arttıkça internet hızınız kalitesizleşir ve ping sürelerinde artma meydana gelir.

Uydunet internet, Kablo internet bağlantınız Kablo TV altyapısı üzerinden gerçekleştirilir. 22 kentte Kablo TV hattı üzerinden internet hizmeti sunulmaktadır. Kablo TV şebekesi olmadan Uydunet ve Teledünya gibi Türksat A.Ş.''nin diğer hizmetlerinden faydalanamazsınız.

Uydunet, aboneliği için telefon hattına gerek yoktur ve bu uygulama da Uydunet abonelerine ek fırsat olarak sunulmaktadır.

Statik IP (sabit ip) adresi alabilir, kurumsal hizmet verebilirsiniz.

IP blok talebinde bulunabilirsiniz. 128 adete kadar ip satın alabilirsiniz.

Uydunet, sabit ücret ödeyerek 7 gün 24 saat 10 Mbps den 100 Mbps ye kadar hız seçeneklerinden herhangi birini seçerek en uygun fiyata ister Sınırsız, ister Kullandığın Kadar Öde internet tarifelerinden faydalanabilirsiniz. Kullandığın Kadar Öde tarifelerin de sadece kullandığınız data miktarına göre ödeme yaparsınız.

Uydunet te Kullandığın Kadar Öde tarifesinde, kullanımınıza en uygun tarifeyi siz belirlersiniz. 1 GB Kullandığın Kadar Öde tarifelerinde, bu limiti aşmanız halinde, her 1 GB için ödeyeceğiniz ücret sadece 3.00 TL''dir . Böylece faturanızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Mecburen alınması gereken kota 1 GB ile başlar .

Uydunet, iki yönlü işlemlerinizi (upload/download) eşzamanlı olarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Uydunet'te   seçtiğiniz hız "gerçek" hızdır.

Uydunet, Kullandığın Kadar Öde tarifesini seçtiğinizde, internet data trafiğinizi 6 saatte bir güncellenecek olan online işlemler bölümünden müşteri kullanıcı numaranız ve şifrenizle takip etme imkanınız vardır. online.turksat.com.tr

Kablo TV altyapısının Televizyon ve Etkileşimli hizmetleri sunmada rakipsiz olması sebebiyle televizyon izlemenin keyfine varacak, VOIP, PPV gibi alternatif hizmetlerden de faydalanabileceksiniz.

Uydunet Eğitim Platformu

Uydunet Eğitim Portalı

Uydunet Eğitim  Portalı ile yeni eğitim öğretim şekli olan 4+4+4 müfredatına göre hazırlanmış 2. sınıftan 8. sınıfa kadar bütün öğrencilerin faydalanabileceği konu anlatımlarına sahip bir hizmettir. Öğrenci Hesabı ve Veli Hesabı olmak üzere iki ayrı abonelik sistemi vardır. Öğrencilerin eğitimleri sonrası sonuçları velinin hesabında rapor olarak gönderilen bu portala üye olmak Uydunet ve Kablo TV abonelerine özel olarak indirimli sunulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: astronot.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.

Uydunet Webmail Hizmeti

Uydunet Web Mail Tarife

Uydunet WebMail hizmetini kullanarak @uydunet.net uzantılı mail adresine sahip olabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız 444 0 126 Türksat Çağrı Merkezi' nden talepte bulunabilirsiniz. Müşteri Temsilcinize Uydunet WebMail hizmetini kullanmak istediğinizi belirttikten sonra adınız  ve soyadınıza özel @uydunet.net mail adresine sahip olabilirsiniz. 

Uydunet WebMail servisine ulaşmak için tıklayınız.

Uydunet WebMail

Uydunet Tarife Değişikliği

Uydunet Tarife Değişikliği

Uydunet tarife değişikliği için online.turksat.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Açılacak olan sayfa da müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra tarife değişikliği için talepte bulunabilirsiniz. Bazı kampanyalar da tarifenizi değiştirdikten sonra eski tarifenize dönüş imkanınız yoktur. Tarife değişimini yapmadan önce lütfen taahhüt vermiş olduğunuz kampanya şartlarını inceleyin veya müşteri temsilcinizle görüşerek tarifeniz hakkında bilgi sahibi olduktan sonra işleminize devam etmenizi öneririz. 

 

Eğer şifrenizi unuttuysanız veya ilk sefer alacaksanız online.turksat.com.tr adresinden şifremi unuttum'a tıklayarak bilgilerinizin mail adresinize gönderilmesiniz isteyebilirsiniz.

Uydunet Müşteri Numaranızı faturanızdan veya abone başvuru formundan öğrenebilirsiniz.

Online İşlem Merkezi ile yapabileceğiniz işlemler:

  • Online kredi kartı bilgileriniz ile fatura ödemesi yapabilirsiniz.

  • Faturalarınızı inceleyip detaylara ulaşabilrsiniz.

  • Faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz

  • Uydunet, Kablo TV ve Teledünya borç sorgulaması yapabilirsiniz.

  • Uydunet, Kablo TV ve Teledünya sorunlarınız için arıza kaydı bırakabilirsiniz.

  • Temiz İnternet ve Güvenli İnternet hizmetlerinin seviyesini belirleyip değiştirebiliyorsunuz.