Uydunet S.S.S.

Uydunet | Kablonet

  • Uydunet Nedir ?

Uydunet Kablo Tv altyapısını kullanılarak verilen gerçek genişbant internet hizmetidir. Telefon hattına gerek yoktur. Sadece Kablo TV hattının olması yeterlidir. Fiber optik alt yapıya sahip olduğundan dolayı diğer alternatif internet hizmetlerine göre daha hızlı ve kesintisiz bir internet hizmetidir.

  • Uydunet'e abone oldum. Tarifemde ki hızı değiştirebilir miyim?

Evet. Uydunet aboneliğiniz süresince ayda 1 defa hız değişimi yapabilirsiniz. Değiştirdiğiniz tarifeye göre günlük olarak ücretlendirilecek ve faturanıza öyle yansıyacaktır.

  • Uydunet'e taahhüt vererek kampanya ile abone oldum. Aboneliğimi iptal edebilir miyim?

Kampanyalı olarak başlamış olduğunuz aboneliği istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Abonelik başlangıcında ücretsiz olarak verilen ürün,  kurulum ve himet bedelleri son faturanıza yansıtılacaktır.

  • Taahhüt süresi boyunca bulunduğum adresten başka bir adrese aboneliği mi nakil edebilir miyim?

Nakil edeceğiniz adreste Uydunet şebekesi mevcutsa nakil edebilirsiniz.

  • Uydunet kurulumu için gerekli olan donanım nelerdir?

İnternete girebileceğiniz her hangi bir cihaz ve uydunet modemi yeterlidir.

  •  Uydunet'te hangi tarifeleri seçebilirim?

Uydunet tarifelerinde Kullandığın Kadar Öde ve Kotalı İnternet tarifelerinden 10 Mbps hızını seçebilirsiniz. Sınırsız Paketlerde 10 Mbps ve 20 Mbps hızlarını seçebilirsiniz. EkoSınırsız tarifelerde 10 Mbps, 25 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps hızlarını seçebilirsiniz. 

  • Simetrik internet Nedir? 

 Simetrik internet indirme (download) ve gönderme (upload) hızlarının eşit olduğu tarife seçeneğidir. Mesela 20 Mbps/ 20 Mbps simetrik internet tarifesi gibi. 

  • Uydunet bağlantımı birden çok bilgisayarımda kullanabilirmiyim ?

Uydunet bağlantınız için almış olduğunuz kablo modem kablolu olarak aldıysanız modemin üzerinde ethernet ve usb çıkışı olanlar sadece 2 bilgisayar desteği veriyor. Bu tür modemleri Access Point denilen çoklandırma cihazları ile mümkündür. Kablosuz özellikte modem aldıysanız  2 bilgisayar ve fazlasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  •  Uydunet internet hizmetinde seçmiş olduğum tarifede ki hıza ulaşamıyorum. Nedenleri ne olabilir?

Uydunet (Kablonet) alt yapısında fiber optik alt yapı sistemi ile mümkün olan en hızlı bağlantıyı kullanımınıza sunar. Genellikle bilgisayarda ki zararlı yazılımlar veya kalitesiz bağlantı kabloları ile bazen sıkıntılar çıkabilir. Asıl ana etken modeminize gelen bağlantı değil modemden sonra ki sistemin durumu önemlidir. Uydunet çağrı merkezine arıza kaydı açmadan önce sisteminizi zararlı yazılımlardan temizleyin. Kablosuz ağ kullanıyorsanız sinyal çekim kuvvetinin güçlü olduğu alanlarda tekrar deneyin. Kablo ile kullanıyorsanız bağlantı aparatlarınızı inceleyin. Daha sonra tekrar hız testi yapın. Yine sıkıntınız giderilmediyse 444 0 126 Kablonet çağrı merkezini arayın.  

  •  Uydunet'ten 20 Mbps, 25 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps hız tarifelerinden birine abone olmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Taahhüt edilen hızı alabilmeniz için Docsis 3.0 standartlarına sahip modem temin etmeniz gerekir. 1