Sık Sorulan Sorular

Uydunet Sık Sorulan Sorular

Türksat Kablo TV hattından sunulan geniş bant internet hizmetidir. Telefon hattına gerek olmadan sadece Kablo TV alt yapısı üzerinden hizmet verilmektedir. 

Uydunet Kablo TV alt yapısı üzerinden verilen bir hizmettir. Kablo TV abonesi olmadan UYDUNET aboneliği yapılmamaktadır.

UYDUNET`te telefon hattına gerek yoktur.

UYDUNET gerçek genişbant internet çözümüdür.

UYDUNET size 100 Mbps`e kadar sunduğu hız seçenekleri ve çok ekonomik tarifeler ile abonelik imkanı sunar.

Statik IP adresi ile kurumsal hizmet verme imkanı sunar. 

Ücretsiz E-Posta hizmeti vardır.

Güvenilir, hızlı erişim imkanı mevcuttur.

Kullanımın yoğun olduğu saatlerde alternatif genişbant çözümlerinde yaşanan bağlantı yavaşlama problemi  UYDUNET'te  yaşanmaz. Kullandığın kadar öde internet tarifeleri ile kullandığınız internetin ücretini ödersiniz.Kullanmadığınız internet hizmetinin ücretini ödemezsiniz. Abonelik süresince ücretsiz ve yerinde teknik servis imkanı vardır.

Mesafe sorunu yoktur. İnternet hızı, herhangi bir noktaya olan uzaklığınız ile bağlantılı değildir. Ana santrale olan uzaklığınıza bağlı olarak bağlantıda yavaşlama problemi yaşanmaz.

Mevcut Kablo TV abonesi olduğunuz için UYDUNET'e kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz online olarak, abone merkezlerinden, Türksat il müdürlüklerinden ve telefonla abone olabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalardan faydalanmak için hemen olabilirsiniz.

İnternette gezinmenizi sağlayan bir cihaz ( bilgisayar, tablet vb.) ve uydunet uyumlu kablo modem. 

  • Çağrı Merkezinden telefonla,
  • Online başvuru ekranlarından
  • Abone Merkezleri
  • Online işlem yapabilen PTT şubelerinden
  • Çözüm ortaklarından

abone olabilirsiniz.

Aynı ay içerisinde 1 defa hız değişikliği yapılabilir. Taahhütlü aboneliklerde kampanya şartlarınıza göre tarife değişikliği sadece fiyat yönünden ileri bir tarife seçilerek yapılabilmektedir. Tarife değişikliği yapmadan önce kampanya şartlarını incelemeniz fayda sağlaycaktır.

Taahhütname çıkış işlemi ile iptal ettirilebilir. 

Bu durumda kampanya kapsamında elde ettiği avantajlar elinden alınır.

Nakil olunacak adreste Uydunet hizmeti mevcut ise taşınabilir.

İstek, şikayet ve önerilerinizi  Çağrı Merkezine iletebilir veya Türksat il müdürlükleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Fatura şikayetlerinizle ilgili dilekçenizi, ilinizdeki Türksat İl Müdürlüklerine elden, posta ya da faks yoluyla iletebilirsiniz. Dilekçenizin işleme konabilmesi için dilekçenizde hizmet numaranız, irtibat bilgileriniz (adres), mağduriyet konusu ve talebiniz açık bir şekilde belirtilmeli, ilgili belge/belgelerin fotokopisi eklenmiş olmalıdır.